-10%

Baby Tula Coast Explore-Beyond

Основни карактеристики:

 • Од новороденче до 20 kg (од 3,2  до 20 kg) телесна тежина.
 • положби на носење: напред  на начин на кој детето со лицето e свртено према родителот, напред на начин на кој детето со лицето e свртено према напред и на грб.
 • Оптимална удобност така што рамените ремени овозможуваат двојно подесување на вратот и рамењата
 • Широк појас кој овозможува рамномерна распределба на тежината на детето
 • Овозможува ергономска “M” положба  на нозете на детето, со раширени колена и положба на `рбетот во облик на буквата “С”
 • Мрежест материјал кој пропушта воздух, идеален за топли денови и физички активности
 • Прилагодлива перница за подршка на главата и вратот на детето
 • Качулка која лесно се вади и поставува за приватност и заштита од сонце  (UPF 50+).
 • Голем преден џеб на појасот на носилката
 • Лесен материјал од 100% памук, пропустлив за воздух кој лесно се чисти и пере.

Носилката се подесува по ширина и висина како би се прилагодила на вашето дете во било која фаза на растење.

12,200 ден 10,980 ден

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Baby Tula Coast Explore-Beyond”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Vendor Information

 • Vendor: oxymammy
 • No ratings found yet!