Ergobaby Omni 360 Cool Air Mesh-Tones of blue

Производот е достапен само во продажниот салон Babycenter Macedonia

Најкористена Ergobaby носилка со практичен и удобен дизајн

Основни карактеристики:

 • Од новороденче до 20 kg (од 3,2  до 20 kg) телесна тежина
 • Сите 4 положби на носење: напред на начин на кој детето е со лицето према родителот, напред на начин на кој детето е со лицето према напред, на колк и на грб
 • Лумбална поддршка и рамени ремени кои можат да се прекрстат во X положба за долготрајна удобност при носење
 • Овозможува ергономска “M” положба на нозете на детето, со раширени колена и положба на `рбетот во облик на буквата “С”
 • Mрежест материјал кој овозможува струење на воздух, што ја прави идеална носилка за активен стил на живот и носење во топли денови
 • Прилагодлива потпора за главата и вратот на детето
 • Качулка за приватност и заштита од сонце  (UPF 50+)
 • Вклучена торбичка во боја на носилката
 • 100% полиестер

Носилката расте со вашето дете, така што се подесува зависно од големината на вашето дете и положбата на носење.

(1 customer review)

Already Sold: 0 Available: 1
0

Description

Производот е достапен само во продажниот салон Babycenter Macedonia

Оваа носилка е признаена како “производ кој е здрав за колкови” од страна на Меѓународниот Институт за дисплазија на колкови

1 review for Ergobaby Omni 360 Cool Air Mesh-Tones of blue

 1. Наташа Димова

  Најдобрата инвестиција и за син ми и за мене како родител. Воопшто не ја осеќам тежината, уживам додека го носам, можам да седам, а тој спие мирно цело време. Одвај чекам да ги пробам опциите за грб и бочно.

Add a review

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Vendor Information

 • Vendor: oxymammy
 • 5.00 5.00 rating from 1 review