Градник Carriwell за трудници и доилки без шевови – дезен боја кожа

  • мек на допир, дизајн кој обезбедува поддршка, удобност и форма.
  • исклучително дишлив материјал, совршен за потопло време.
  • лесно одврзување со една рака
  • нема шевови или жица што би можело да предизвика иритација на кожата и градите.
  • продолжувањето овозможува полесно прилагодување
  • градникот Carriwell за трудници и доилки го препорачуваат експертите за доење

Величини: S, M, L, XL

2,050 ден

Опис

Ви го претставуваме оригиналниот беспрекорен градник за мајчинство и доење Carriwell, олицетворение на удобност и функционалност за доилките. Овој мек и удобен градник е дизајниран да се прилагодува на вашата променлива форма на телото, обезбедувајќи совршено вклопување за време на вашето доење.

Кажете им збогум на конците прерамките кои иритираат и крутите долни жици кои можат да предизвикаат непријатност додека доите. Овој градник е внимателно дизајниран за да обезбеди врвна удобност, овозможувајќи ви да се фокусирате на посебни моменти со вашето бебе.

Флексибилноста е клучна за градник кој може да се прилагоди на вашето променливо тело. Со градникот за мајчинство и доење Carriwell Original, ќе добиете бесплатна екстензија на градник, што ја зголемува неговата приспособливост. Како што вашето тело се менува за време на бременоста и по раѓањето, овој градник лесно може да се прилагоди на вашата променлива големина и форма, обезбедувајќи удобно и поддржувачко вклопување во секое време.

Со едноставни копчиња за доење со една рака, овој градник овозможува практично доење и го поттикнува контактот кожа на кожа помеѓу вас и вашето бебе.

Оригиналниот градник Carriwell за трудници и доилки е високо препорачан од консултантите за лактација поради неговиот квалитет и функционалност. Нивната поддршка ја нагласува грижата и вниманието посветено на дизајнирањето на овој градник, давајќи ви доверба во вашиот избор.

Поддршката е од суштинско значење, а Carriwell’s Original породилниот градник го прави токму тоа. Неговиот широк појас служи како замена за традиционалните градници, нудејќи дополнителна поддршка и нежно подигнување на градите. Оваа поддршка го подобрува вашето искуство со доењето и промовира оптимална удобност.