Baby Tula Explore – French Marigold

Основни карактеристики:

  • Од новороденче до 20 kg (од 3,2  до 20 kg) телесна тежина.
  • положби на носење: напред  на начин на кој детето со лицето e свртено према родителот, напред на начин на кој детето со лицето e свртено према напред и на грб.
  • Оптимална удобност така што рамените ремени овозможуваат двојно подесување на вратот и рамењата
  • Широк појас кој овозможува рамномерна распределба на тежината на детето
  • Овозможува ергономска “M” положба  на нозете на детето, со раширени колена и положба на `рбетот во облик на буквата “С”
  • Прилагодлива перница за подршка на главата и вратот на детето
  • Качулка која лесно се вади и поставува за приватност и заштита од сонце  (UPF 50+).
  • Голем преден џеб на појасот на носилката

Носилката се подесува по ширина и висина како би се прилагодила на вашето дете во било која фаза на растење.

10,700 ден

1 in stock

Already Sold: 0 Available: 1
0

Description

Опис на дезенот – Дезенот French Marigold е мала цветна Тула која пристигнува како прв пролетен предвесник. Дезенот прикажува цвеќиња и букети преку синкаво-сива позадина која се протега на целата површина на носилката. Оваа носилка е идеална за пролетни денови и прошетки со вашите најмили.

Предупредување:

Пред да почнете да ја користите носилката во положба во која лицето на детето е према напред, бидете сигурни дека детето може самостојно да го контролира држењето на вратот и главата, а неговата глава при носење према напред треба да биде над горниот дел од носилката. Истотака препорачуваме тежината на детето да биде измеѓу 6 и 10 kg  за носење во положба према напред, а за постигнување на оптимална удобност носењето према напред треба да биде во кратки временски периоди. Проверувајте го вашето дете со цел да воочите знаци на поспаност или прекумерна стимулација. Не се препорачува детето да спие во положба на носење во која детето се свртено према напред.

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Baby Tula Explore – French Marigold”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Vendor Information

  • Vendor: oxymammy
  • 5.00 5.00 rating from 2 reviews