Baby Tula Free To Grow – Mason

Едноставна и модерна со неа и родителството станува полесно

Основни карактериски:

 • Се користи од новороденче
 • За деца од 3,2 kg до 20 kg телесна тежина
 • Носилката се користи без дополнителен дел-влошка за новороденче
 • 2 положби на носење: напред на начин на кој детето со лицето е свртено према родителот и на грб.
 • Рамени ремени со двојно подесување за оптимална удобност на вратот и рамењата.
 • Oвозможува детето да биде поставено во ергономска,  природна “M” положба на нозете.
 • Лесен материјал од 100 % памук со сертификат OEKO-TEX® Standard 100
 • Качулка со копчиња  за приватност и заштита од сонце  (UPF 50+)
 • Голем преден џеб на појасот на носилката

Носилката се подесува по ширина и висина како би се прилагодила на вашето дете во било која фаза на растење.

8,100 ден 6,480 ден

Out of stock

Description

Опис на дезенот – Дезенот Mason одговара на секое годишно време, неутрален и едноставен.Носилката е покриена од црни вкрстени линии кои се повторуваат на одредено растојание врз темна позадина од сива боја.

Димензии:

 • Зависно од подесувањето на копчињата, ширината може да се подеси во граници од  13 cm до 38 cm.
 • Висината може да се подеси во граници од 28 cm до 43 cm.
 • Појасот на носилката е висок 13 cm и широк 69 cm. Со дополнителен дел се проширува до приближно 76 cm.
 • Тежина на носилката: 0,8 kg

 

Предупредување:
Детето треба да се носи напред со лицето према родителот се додека не почне самостојно правилно да ги контролира главата и вратот.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Baby Tula Free To Grow – Mason”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Vendor Information

 • Vendor: oxymammy
 • No ratings found yet!