Baby Tula Standard – Soar

Основни карактеристики:

 • За деца од 7 до 20 kg телесна тежина
 • 2 положби на носење: напред на начин на кој детето е свртено со лицето према родителот и на грб
 • Оптимална удобност така што рамените ремени овозможуваат двојно подесување на вратот и рамењата
 • Овозможува ергономска “M” положба на нозете на детето, со раширени колена и положба на `рбетот во облик на буквата “С”
 • Широк појас кој овозможува рамномерна распределба на тежината на детето
 • Качулка која лесно се вади и поставува за приватност и заштита од сонце  (UPF 50+).
 • Голем преден џеб на појасот на носилката
 • Лесен материјал од 100% памук

6,990 ден 4,194 ден

1 in stock

Already Sold: 0 Available: 1
0

Description

Опис на дезенот – Дезенот Soar е инспирирација од летот на птиците и нивната слободa. Целата носилка е покриена со модерен и едноставен дезен од силуети на птици во црна боја распостранети над маслинесто-зелена позадинa. 

Димензии:

 • Висина 39 cm, a ширина 38 cm на седечкиот дел
 • Појасот на носилката е висок 13 cm и широк 69 cm. Дополнително се проширува до 76 cm
 • Тежина на носилката: 0,9 kg

 

Предупредување:

*За новороденчиња од 3.2 до 7 kg мора да се употреби  Baby Tula дополнителен дел-влошка за новороденчиња (која се продава одделно).

Детето треба да се носи напред со лицето кон вас се додека само не може да контролира држење на главата и телото.

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Baby Tula Standard – Soar”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *