-20%

Baobaby меки детски чевли, Cherry pop (Copy)

Супер удобни детски чевли идеални за лазење, први чекори и деца до 3 години, со слатки ликови кои го развеселуваат вашето дете. Исклучително меките и флексибилни чевли на Baobaby го поддржуваат природниот развој на стапалата. Тие обезбедуваат слобода на движење, со нив детето може слободно да ползи, стои и да ги прави првите чекори. Со носење на чевлите Baobaby, вашето дете развива подобро чувство за рамнотежа и ги зајакнува мускулите на стапалото. Направени се од врвна вистинска кожа безбедна за боси стапала на децата. Baobaby чевлите се дизајнирани и произведени во Хрватска, ЕУ.

За внатрешна или надворешна употреба во суви услови.

-ѓон против лизгање
-лесно се облекуваат
-мека и флексибилна кожа
-погоден материјал за деца склони кон алергии
-без хром
-исклучителна долговечност
-рачна изработка во ЕУ

СОСТАВ:
Ѓон и горен дел: 100% вистинска кожа со IVF сертификат за природна кожа, без хром, зашиени заедно, без лепак.

 

Големина:

XS (17) за возраст од 3-6 месеци со должина на стапалото 9,7-10,6cm

S (18) за возраст од 6-12 месеци со должина на стапало 10,7-11,6 cm 

M (19/20) за возрат од 9-15 месеци со должина на стапало 11,7-12,6cm

 

 

2,400 ден 1,920 ден

2 in stock

Already Sold: 0 Available: 2
0

Description

СОСТАВ:
Ѓон и горен дел: 100% вистинска кожа со IVF сертификат за природна кожа, без хром, зашиени заедно, без лепак.

НЕГА И ОДРЖУВАЊЕ:
Не ги мокрете со вода! Чистете со сува или влажна (добро исцедена) крпа или гумена четка. Избегнувајте долго изложување на сонце и извори на топлина.

 

Дополнителни информации

size

Medium, Small

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Baobaby меки детски чевли, Cherry pop (Copy)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Vendor Information

  • Vendor: oxymammy
  • No ratings found yet!