Citron чаша/шолја за пат – црна

Ако сакате да го одржувате вашето кафе или чај топло во брзи зафатени утра, ќе ви се допадне нашата стилска чаша/шолја за кафе за секојдневна употреба во вашиот дом, вашите прошетки со вашето малечко, брза канцеларија или било каде помеѓу нив. Дизајниран да одговара на повеќето машини за кафе и да се вклопи во огромното мнозинство држачи за чаши, тој е совршен придружник за кафе за секое патување.

1,610 ден

Description

Основни карактеристики:

-Вакум изолиран со двоjна облога за одржување на температурата на пијалокот
-Течностите остануваат топли 8 часа, а ладни 12 часа
-Затворач што не протекува
-Однадвор останува сув и ладен, без разлика колку е топла или ладна неговата содржина
-Опремен со капак што се заклучува за да се избегне истурање
-Големината одговара на повеќето држачи за чаши за автомобили и апарати за кафе
-Дизајниран од одржливи материјали

Матријали:

-Не ‘рѓосувачки челик 304 за храна за долготрајна употреба, без BPA, фталат и олово

Oдржување:

-Може да се пере во машина за миење садови без горниот капак.
-Оставете да се исуши на воздух преку ноќ
-Не е безбедно за замрзнување
-Не може да се користи во микробранова печка

Димензии:

– Собира до 420 ml течности

– Димензии: D6,4 x H17cm