Doen Omni360-Field of Daisies

Најкористена Ergobaby носилка со практичен и удобен дизајн

Основни карактеристики:

  • Од новороденче до 20 kg (од 3,2  до 20 kg) телесна тежина
  • Сите 4 положби на носење: напред на начин на кој детето е со лицето према родителот, напред на начин на кој детето е со лицето према напред, на колк и на грб
  • Лумбална поддршка и рамени ремени кои можат да се прекрстат во X положба за долготрајна удобност при носење
  • Овозможува ергономска “M” положба на нозете на детето, со раширени колена и положба на `рбетот во облик на буквата “С”
  • Прилагодлива потпора за главата и вратот на детето
  • Качулка за приватност и заштита од сонце  (UPF 50+)
  • Вклучена торбичка во боја на носилката
  • 100% полиестер

Носилката расте со вашето дете, така што се подесува зависно од големината на вашето дете и положбата на носење.

11,050 ден

Out of stock

Description

Limited edition

Doen колекција 2021, со нов летен дезен.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Doen Omni360-Field of Daisies”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Vendor Information

  • Vendor: oxymammy
  • 5.00 5.00 rating from 1 review