Ergobaby Aura марама-Wine

Близината на родителот го смирува детето како ништо друго на светот

Основни карактеристики:

  •  За деца од 3,6 kg до 11,3 kg телесна тежина
  • Носење во положба само напред према родителот
  • Едноставно врзување со помош на означени рабови
  • Мека и нежна за бебешката кожа
  • Лесна и издржлива со материјал кој пропушта воздух
  • Овозможува ергономска “М” положба на нозете на бебето
  • 100%  вискоза изработена од еукалиптус и багрем
  • димезнии 490 x 53,4 cm

3,700 ден

Description

Лесна, изработена од материјал кој пропушта воздух, еластичната марама AURA е совршен избор кога сакате вашето новороденче да го држите блиску до себе во природна ергономска положба.

Ergobaby еластичната марама е идеална за почетници како и за оние кои имаат искуство со носење на деца.

Со помош на означен раб и ознаки на средина на марамата значително се олеснува врзувањето.

Марамата содржи џеб во кој истата може да се намести, што ја прави практична за да ја понесете со себе каде и да одите.

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ergobaby Aura марама-Wine”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Vendor Information

  • Vendor: oxymammy
  • No ratings found yet!