Ergobaby Aura oдржлива марама – Cream

Марамата Aura е изработена од одржливи и дишечки материјали, што ја прави идеален избор од самиот почеток на родителството.

Меките материјали кои обезбедуваат соодветна поддршка во исто време се совршени за поврзување во текот на четвртиот триместар!

• 100% Tencel™ лиоцел – природно мек и нежен за кожата
• Носење од 3,6 kg до 11,3 kg (0-12 месеци)
• Носење само од напред во трислојна врска
• Едноставно врзување по означените рабови
• Практично е да се носи со себе поради зашиениот џеб
• Едноставно одржување, се перат во машина
• Го поддржува бебето во ергономската положба „М“.

 

3,700 ден

4 in stock

Already Sold: 0 Available: 4
0

Description

Одржливата еластичната марама AURA е совршен избор кога сакате вашето новороденче да го држите блиску до себе во природна ергономска положба.

Ergobaby еластичната марама е идеална за почетници како и за оние кои имаат искуство со носење на деца.

Со помош на означен раб и ознаки на средина на марамата значително се олеснува врзувањето.

Марамата содржи џеб во кој истата може да се намести, што ја прави практична за да ја понесете со себе каде и да одите.

Мека и удобна
Ткаенината е природно мека и нежна за кожата на новороденчето, истиата возможува просток на воздух кој е идеален за топли временски услови.

Ткаенина од одржливи извори
Tencel™ Lyocell влакната се произведени од одржливо дрво и сертифицирани како биоразградливи

Произведено во затворено производство кое рециклира 99% од искористената вода и растворувачи