Ergobaby Evolve релаксатор 3 во 1 – Light Grey

Удобна лежалка за новороденче, смирувачка лулашка за бебе и забавна детска столица – се во едно!

Дневната фотелја Ergobaby Evolve 3 во 1 расте заедно со детето.

 • Ергономска поддршка и удобност од првиот ден до детството
 • Инсертот за новороденче обезбедува поддршка по целото тело и помага да се спречи појавата на синдром на рамна глава
 • Мека, еластична плетена и мрежеста ткаенина што дише за максимална дишливост и удобност
 • Три позиции на навалување со едноставна промена на положбата со помош на педала за чекори и безбедносен систем за заклучување
 • Целосно склоплив за компактно складирање и лесен пренос од една во друга просторија
 • Природна техника на лулање – не се потребни приклучоци, батерии или прекинувачи
 • Ткаенината на лежалката лесно се отстранува и монтира и се пере во машина
 • Поставен појас со токи обезбедува сигурност, заштита и леснотија на користење
 • Внимателно дизајниран, безбеден и удобен
 • Прекрасниот дизајн и модерните бои на лежалката Evolve 3 во 1 ќе се вклопат во секој дом
 • Дизајниран во соработка со педијатри
 • Достапен е во 4 препознатливи Ergobaby бои
 • За деца од 2,5 кг до 13,2 кг.

12,390 ден

Description

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ:

Удобност и поддршка од првиот ден
Дневната фотелја Evolve 3 во 1 расте заедно со детето
Мека и ткаенина која пропушта воздух во едно
Брза и лесна промена на положбата со помош на педалата
Помага да се спречи појавата на синдром на рамна глава
Ткаенината на лежалката лесно се отстранува и може да се пере во машина за перење
Целосно склоплив за лесна преносливост
Природна техника на лулање

3 КОРИСНИ ПОЗИЦИИ И МОЖНОСТ ЗА СКЛОПУВАЊЕ 

 

СПЕЦИФИКАЦИИ НА ПРОИЗВОДОТ: 

Тежина на лежалка: 4 кг
Возраст на детето: од раѓање до приближно 2 години
Тежина на детето: од 2,5 кг до 13,2 кг
Димензии: 42 cm (ширина) x 81,3 cm (должина) x 56 cm (висина)
Висина на преклопена лежалка: 15,3 см

МАТЕРИЈАЛИ:

Мека ткаенина: 100% памук
Мрежеста ткаенина: 100% полиестер
Мрежа која дише со отвори: 79% полиестер/17% вискоза/4% еластин
Рамка: ABS пластика