Ergobaby Metro 2020 компактна градска количка, црна

ВО НОВИ АВАНТУРИ СО METRO 2020, компактна количка која овозможува лесно движење и Ergobaby ергономија.

 • Од 6 месеци до 22 kg
 •  За новороденчиња со додадок- корпа за новороденче
 • Ултра компактна и лесна со димензии 52 x 44 x 23 cm кога е собрана, со тежина од само 6,8 kg
 • Ергономска и удобна за деца со повеќеслојно седло и прилагоден потпирач за нозе кои овозможуваат дополнителна удобност
 • Лесно собирање само со една рака
 • Вклучена заштита од дожд

Единствена количка на пазарот која е признаена од страна на германската организација AGR како “производ кој е здрав за грб” (“Back Healthy”) за деца и родители.

Добитник на “IF” награда за дизајн

18,480 ден 13,980 ден

Out of stock

Description

Зошто родителите ја сакаат Metro количката?

 • Удобни положби за седење и лежење
 • Со дополнителен дел, корпа за новороденче може да се користи во удобна лежечка положба уште од раѓање на детето
 • Прилагоден потпирач за нозе
 • SPF 50 заштита и мрежест дел кој овозможува проток на воздух и поглед кон детето
 • Издржливи тркала од PU гума
 • Голема корпа за предмети (со носивост до 5 kg)
 • Заден џеб за оставање на помали предмети
 • Полиестерска ткаенина која може да се пере во машина за перење
 • Безгрижно возење со 2 години гаранција

 

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ergobaby Metro 2020 компактна градска количка, црна”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Vendor Information

 • Vendor: oxymammy
 • 5.00 5.00 rating from 2 reviews