Ergobaby Metro+ Deluxe Skyline Shadow

Елегантниот, возвишен стил на количката Metro+ Deluxe е постигнат со користење на премиум материјали со големо внимание на деталите при нејзина изработка.

Metro+ Deluxe ги задржува сите најдобри карактеристики на својот претходник Metro+, со вклучена предна заштитна рачка и држач за шише.

• Дополнителен простор за седење за максимална удобност.

•  Телескопска кожна рачка која се прилгледагодува согласно висината на родителот (од 96 cm до 105 cm)

• Кошница за багаж со проширување

• Можност за спуштање на делот за седење до целосна легната позиција.

• Подобрени материјали за издржливост и луксузен стил.

• Содржина на пакетот: Метро+ Делукс количка, држач за шише, предна заштитна рачка, заштита од дожд

Количката е наменета за возраст од новороденче па се до 4 години, односно до 22 kg. 

 

 

 

23,900 ден

Опис

Положба за лежење!
Metro+ Deluxe има можност да се спушти во целосно лежечка позиција, како и прилагодлив потпирач за нозе и мрежа што овозможува проток на воздух, што ќе му овозможи на вашето дете да спие мирно дури и кога сте во движење.

Компактни димензии!
Брзото и лесно склопување со една рака во комбинација со малите димензии го прават Metro+ Deluxe идеален придружник на секојдневните авантури!

Елегантен и луксузен изглед! 

Премиум, дишечки и висококвалитетни ткаенини избрани за издржливост и луксузен изгле

Држачот за шишиња е вклучен!

Од шише со вода до шолја за кафе, овој држач е лесен за прикачување каде и да ви треба – секогаш на дофат за вас или вашето малечко.

Вклучена е предната заштитна рачка! 

Лесна за прикачување веганска кожна рачка, овозможува на малите да се држат за неа притоа да се чувствуваат сигурно при возење. Едноставно и лесно се преклопува со количката.   

Уште повеќе место за чување на нешта!
Проширена кошница за складирање која е за 22% поголема од кошничка на метро+ количка – тоа се повеќе намирници, торби и облека кои не морате да ги носите во рацете!