Lässig несесер – Dots curry

Lassig несесерот од колекцијата Casual со него родителите секогаш ги имаат при рака најважните предмети за менување. Стилскиот несесер за складирање не само што изгледа одлично на масата за пресоблекување, туку може да се носи насекаде. На патување за викенд или за првото ноќевање со роднините – практичниот несесер ја елиминира потребата од заморно пакување и распакување.

Во несесерот сите предмети  се јасно наредени благодарение на широкиот отвор со патент и обоената постава. Додека предметите потребни за менување пелени имаат свое место во главната преграда со бројни странични џебови и се прицврстени со еластични ленти, малите предмети како чорапи, цуцли и слично се безбедно складирани во преграда со патент на капакот.

За спонтани или преку ноќ патувања, сè што треба да направите е да ги спакувате најважните работи во организаторот за пелени и да тргнете! Благодарение на практичната рачка за носење, можете да го префрлите несесерот во автомобил за кратко време и подготвени сте за вашата следна авантура со вашето малечко.

 

 

1,790 ден

Description

Практичниот несесер е достапен во различни трендовски дизајни. Може да се пере во машина за перење на 30°C со нежно перење.

Сертификати: веган одобрен од PETA
Дизајн: точки
Упатство за употреба: не се пегла, не се суши во машина, се мие во машина – нежен циклус на 30 °C
Материјал: 100% полиестер
Тип на производ: кутија за складирање
Должина (см): 24,5
Ширина (см): 18
Висина (см): 18
Колекција: Секојдневен
Волумен (L): 4,5
Тежина (кг): 0,178