Lässig Памучна Statement торба- антрацит

LÄSSIG Cotton Statement Shopper торбата успешно ја комбинира еколошката прилагодливост, едноставноста и функционалноста. Чудо од компактен дизајн и совршен придружник во секоја прилика. Направена од органски памук, торбата е водоотпорна и може да се пере во машина.

 

2,390 ден

Опис

Направен од органски памук! Водоотпорната Cotton Statement Shopper торба од колекцијата LÄSSIG Green Label импресионира со својот висококвалитетен завршница со органски памук и ненаметлив дизајн. Под својата убава и еколошка надворешност се крие изненадувачки голем простор за складирање, што го прави совршен придружник за екскурзии, викенд патувања, шопинг или спорт.

Минималистичката торба е направена од органски памук. Нејзината изработката на користените материјали ја прави Cotton Statement Shopper торбата еколошка. Покрај тоа,  водоотпорната подлога се согласува со сите временски услови. Торбата може да се пере на 30°C во нежен режим, па дури и по продолжената употреба, продолжува да обезбедува супериорна функционалност.

Cotton Statement Shopper торбата импресионира со својата практична форма, модерни бои и остава цврст впечаток со смели логоа за Fairness и Kindness,изјави кои ги одразуваат приоритетите на LÄSSIG. Како производител, LÄSSIG се грижи за функционалноста и дизајнот, но исто така придава посебна важност на фер трговијата и одговорната употреба на ресурсите на планетата.

Работи кои се неопходни да се понесат за патување во природа – спортска опрема, ќебиња, детски играчки или ужини – уредно се вклопуваат во торбата Cotton Essential Shopper. Истата овозможува голем внатрешен простор и повеќе оддели за складирање.  Торбата има дополнителни куки за количка, што овозможува да се прикачи на количката и ги ослободува родителите од носење на грбот.