Lassig сет од 2 лигавче/марама од колекцијата Little Mateys

LÄSSIG триаголна марама од колекцијата Little Mateys доаѓаат во двојно пакување. Тие се направени од органски памук кој е пријатен за кожата.  Со можност на коочињата , марамата убаво се прицвртува на вратчето на најмалите, а водоотпорниот слој од внатре ја држи облеката сува.

 

1,090 ден

Description

Овие триаголни марами се атрактивен и практичен додаток од Lassig Little Маtеys колекцијата. Направени од органски памук , тие се пријатни што ги прави исклучително нежни на чувствителната детска кожа.

Двете копчиња обезбедуваат удобност при носење во согласност со фазата на раст на детето, што ги прави лесни за ставање и вадење. Внатре во ткаенината има водоотпорен слој кој ја држи облеката на детето сува под марамата, дури и ако е склона кон често повраќање и лигавење.

Триаголните марами доаѓаат во практичен двоен пакет со два различни дезени. Едноставните модели во комбинација со монохромен ргб ги прават совршен додаток за било која облека.

Марамите може да се перат во машина на 40°C.