NOMI столица бела (NOMI основa плус столица)

NOMI столчето е основата на концептот Nomi.

Можете да го надградите столчето Nomi со достапни додатоци и да му ја пружите на вашето дете потребната поддршка низ сите фази на раст – почнувајќи од моментот на раѓање на вашето бебе.

  1. Со дополнителен NOMI mini дел (кој се купува одделно), NOMI столчето е наменетo за деца од 6 месеци па нагоре, кои можат самостојно да седат.
  2. Без дополнителен NOMI мини дел, NOMI столчето може да се користи од приближно 2 години па се до тинејџерски години.                                                                                                                     Одберете ја бојата што најдобро ќе се вклопи во вашиот животен простор и уживајте во растот на вашето дете со поддршката на столчето за столче Nomi.

При изборот на бојата на столчето Nomi, вие избирате какво ќе биде седиштето, потпирачот за грб, потпирачот за нозете и стапалата на детето.

Достапни бои: бела, сива и зелена

14,750 ден

Out of stock

Description

Peter Opsvik е норвешки дизајнер на мебел кој е познат по своите ергономски столчиња. Водејќи се од идејата да дизајнира најдобра детска столица, тој ја претставува столицата NOMI.
NOMI се прилагодува на потребите на родителите и променливите потреби на детето на многу лесен начин, без употреба на специјални алатки. Оваа детска столица ја следи секоја промена во развојот на детето кое се приклучува на семејството на масата. Удобниот, отворен и модерен дизајн му овозможува на детето да биде активно додека седи и да стекне здрава навика да седи исправено доживотно.

NOMI столицата се состои од делови кои се купуваат одделно во зависност од вашата потреба: NOMI основа, NOMI мини ограда, Baby NOMI, NOMI послужавник

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “NOMI столица бела (NOMI основa плус столица)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *