Поспартален стегач за стомак со огрански памук – дезен црн

  • обезбедува поддршка и удобност по царски рез
  • помага за правилно држење додека седите, стоите и особено за време на доењето
  • ги намалува стриите со затегнување и ја затегнува опуштената кожа
  • органскиот памук на Carriwell е сертифициран органски памук

3,080 ден

Опис

Ви го претставуваме Carriwell стегачот изработен од органски памук, револуционерно решение за младите мајки кои сакаат да ја вратат својата фигура по бременоста. По неколку месеци носење дете, природно е да сакате потенок струк и затегнат стомак. Со Carriwell Organic Cotton Tummy Support, постигнувањето на овие цели станува полесно и поостварливо од кога било досега.

Направена од мек и органски памук што дише, оваа обвивка за стомак нуди голем број на придобивки што ја надминуваат обичната естетика. И покрај тоа што обезбедува суштинска поддршка за вашите стомачни мускули, тој исто така промовира правилно држење на телото и ја ублажува непријатноста во долниот дел на грбот, што го прави идеален избор за закрепнување со царски рез.

Carriwell Tummy Support е дизајниран за природно да го поттикне вашиот стомак да се врати во првобитната форма. Со нежно затегнување на стомакот, го намалува ризикот од стрии и ви помага да постигнете потенок и посигурен изглед. Со прилагодлив појас, имате флексибилност да го персонализирате нивото на затегнатост, овозможувајќи постепено затегнување и зацврстување на опуштената кожа со текот на времето.

Не само што Carriwell Tummy Support ја подобрува вашата физичка благосостојба, туку помага и да се создаде поволна положба за доење. Без разлика дали седите, стоите или доите, овој стегач обезбедува дополнителна поддршка за грбот и стомакот, обезбедувајќи удобност и подобрено држење за време на вашите секојдневни активности.

Важно е да се напомене дека абдоминалната заграда Carriwell не се препорачува за употреба за време на бременост. Како и со секој постпартален производ, ве советуваме да се консултирате со вашиот лекар или здравствен работник пред употреба за да се уверите дека е погоден за вашите лични околности.

Бидете сигурни дека кога избирате стомачен стегач Carriwell, избирате производ направен од сертифициран органски памук, кој гарантира највисоки стандарди за квалитет, удобност и одржливост.

Вратете ја вашата самодоверба и прегрнете го вашето тело по породувањето со Carriwell Belly Bra. Доживејте природна трансформација додека го поддржувате закрепнувањето на вашето тело и уживајте во придобивките од затегнат, добро поддржан стомак.