Хеланки Cerriwell за трудници

  • материјал кој е растеглив, мек и дише
  • идеален за чувствителна кожа
  • поддршка на стомакот и грбот
  • за секојдневно носење

2,180 ден

Опис

Направени од растеглива ткаенина која не само што е свилено мека, туку и дише, овие хулахопки се идеални за вашата чувствителна кожа. Мазната текстура и меката ткаенина даваат луксузно чувство, што ги прави совршени за секојдневно носење.

Клучна карактеристика на овие хеланки е вградената потпора за долниот дел на стомакот. Овој иновативен дизајн нуди мека и поддржувачка прегратка на вашиот растечки стомак, обезбедувајќи ја поддршката што ви е потребна за целодневна облека. Кажете му збогум на непријатностите и поздравете се со добро поддржани труднички хеланки.

Овие хулахопки не само што даваат поддршка, туку нудат и олеснување. Абдоминалната поддршка што ја нудат може да помогне во ублажување на благите болки во грбот кои се вообичаени за време на бременоста. Уживајте во чувството на олеснување и леснотија додека одите во секојдневните активности.

Со оглед на чувствителноста на вашата кожа за време на бременоста, породилните хеланки Carriwell се направени од свиленкаста мека ткаенина. Ова дава сигурност дека вашата кожа останува удобна и без иритација, дури и за време на подолги периоди на носење.

Прифатете ја удобноста, поддршката и мекоста што ја нудат овие хеланки Без разлика дали извршувате обврски, одите на состаноци или едноставно се релаксирате дома, овие хеланки ќе ви бидат вистински придружник за време на бременоста.

Препуштете се на врвната комбинација на удобност и функционалност со Carriwell хеланките за трудници. Верувајте им на нивната квалитетна изработка и уживајте во поддршката што ја обезбедуваат, обезбедувајќи дека ќе можете да се фокусирате на сите убави нешта во текот на бременоста.