Carriwell гаќи со пoтпора за стомак – црни

Кога вашата удобност е неопходна, породилната гаќичка Carriwell Seamless Light Support има бројни карактеристики кои го обезбедуваат ова во текот на вашата бременост. Гаќичките се дизајнирани со дополнителни растегливи отвори за нозете и лесен вграден потпорник за стомакот и долниот дел на грбот.

Величини
S – 36-38
M- 38-40
L- 42-44
XL- 46-48

1,230 ден

Опис

Ви ги претставуваме гаќите за поддршка на стомак Carriwell, врвниот придружник на вашето патување во бременоста, со приоритет на вашата удобност на секој чекор од патот. Овие исклучителни гаќи може да се пофалат со низа карактеристики внимателно направени за да обезбедат неспоредлива удобност во текот на вашата бременост.

Една од впечатливите карактеристики на овие гаќички се нивните екстра растеглив отвор на нозете. Дизајнирани да одговараат на растечкиот стомак и променливата форма на телото, растегливните отвори за нозете обезбедуваат удобно и флексибилно вклопување, елиминирајќи ја секоја непријатност или затегнатост.

Гаќите нудат и лесна „вградена“ поддршка за долниот дел на стомакот и долниот дел на грбот. Оваа осмислена дизајнерска карактеристика обезбедува нежна поддршка за ублажување на секој притисок или напор во овие области, правејќи ги вашите секојдневни активности поудобни и попријатни.

Направени од висококвалитетни материјали, Carriwell Tummy Briefs нудат беспрекорна конструкција. Овој беспрекорен дизајн не само што обезбедува мазен и невидлив изглед под вашата облека, туку и ја елиминира секаква потенцијална иритација или триење, давајќи ви блажено искуство при носењето.

Со својата лесна ткаенина што дише, овие шорцеви овозможуваат оптимална вентилација, одржувајќи ве ладни и свежи во текот на денот. Мекиот и нежен допир на вашата кожа додава дополнителен слој на удобност, овозможувајќи ви да се фокусирате на радоста на вашата бременост без никакви одвлекувања.

Carriwell гаќите за потпирач за стомак се разноврсен додаток на вашата породилна гардероба. Беспрекорно се комбинира со различни облеки, обезбедувајќи дискретна поддршка и гарантирајќи дека се чувствувате самоуверено и удобно во секоја комбинација.

Инвестирајте во Carriwell Tummy Support Briefs и прегрнете го патувањето на бременоста со неспоредлива удобност. Дозволете овие гаќички да бидат ваш доверлив придружник, обезбедувајќи поддршка и флексибилност што ви се потребни, осигурувајќи дека ќе можете целосно да уживате во прекрасните моменти од овој посебен период во вашиот живот.