Citron шише за вода – 250мл – Eднорог Розев

Нашите шишиња за вода се дизајнирани специјално за мали раце кои ќе им помогнат на децата да научат правилно да пијат! Тие, исто така, се изолирани со тројни слоеви за да се загреат течностите до 12 часа или да останат ладни до 24 часа, а со нивната заштита тие се отпорни на удар за да преживеат било што!

Карактеристики:

+ Вакум- изолиран со троен ѕид за да ги одржи пијаколот на посакуваната температура
+ Течностите остануваат топли 12 часа и ладни 24 часа
+ Капак кој не дозволува протекување
+ Доаѓа со 1 четка за чистење, 1 силиконска заштита и 2 дополнителни сламки
+ QR технологија за лесно лоцирање

+ Направен од 304 нерѓосувачки челик за храна кој гарантира долготрајна употреба

+ Дизајниран од одржливи материјали

+ Направен без токсични материјали (без BPA, фталати и олово)
+ Погоден за деца 6+ месеци
+ Држи до 250ml течности

+ Димензии: D 7.4 x H 15.5cm

+ Максимална температура 55 C°

1,590 ден

Категории ,

Опис

Упатство за одржување:

  • Рачно миење со топла вода и сапунска вода по отстранувањето на силиконската заштита
  • Дозволете да се суши преку ноќ.
  • Не е погоден за во машина за миење садови
  • Не е безбедно да се стави во замрзнувач
  • Не може да се користи во микробранова