Citron шише за вода – 350мл -Цреша

Нашите шишиња за вода се дизајнирани специјално за мали раце кои ќе им помогнат на децата да научат правилно да пијат! Тие, исто така, се изолирани со тројни слоеви за да се загреат течностите до 12 часа или да останат ладни до 24 часа, а со нивната заштита тие се отпорни на удар за да преживеат било што!

Карактеристики:

+ Вакум- изолиран со троен ѕид за да ги одржи пијаколот на посакуваната температура
+ Течностите остануваат топли 12 часа и ладни 24 часа
+ Капак кој не дозволува протекување
+ Доаѓа со 1 четка за чистење, 1 силиконска заштита и 2 дополнителни сламки
+ QR технологија за лесно лоцирање

+ Направен од 304 нерѓосувачки челик за храна кој гарантира долготрајна употреба

+ Дизајниран од одржливи материјали

+ Направен без токсични материјали (без BPA, фталати и олово)
+ Погоден за деца 6+ месеци
+ Држи до 350ml течности

+ Димензии: D 7.4 x H 15.5cm

+ Максимална температура 55 C°

1,690 ден

Нема на залиха

Категории ,

Опис

Упатство за одржување:

  • Рачно миење со топла вода и сапунска вода по отстранувањето на силиконската заштита
  • Дозволете да се суши преку ноќ.
  • Не е погоден за во машина за миење садови
  • Не е безбедно да се стави во замрзнувач
  • Не може да се користи во микробранова