Citron Termo Roll Up торба – Еднорог розев

Промената на светот може да започне на грбот на вашето дете :). Оваа термо училишна торба е направена од рециклиран материјал од PET пластични шишиња, што ја прави не само поодржлива, туку и многу лесна и лесна за носење. Оваа торба за мали деца е дизајнирана да ја одржува храната на саканата температура подолго, без разлика дали е топла или ладна. Нуди повеќе приспособлив простор за складирање, делумно благодарение на едноставниот систем за отворање и затворање и со можност да се носи на три различни начина за дополнителна удобност.

Карактеристики:

+ Изолирана за да ја одржува температурата на храната
+ Обложена со нетоксичен термички материјал
+ Вклучува налепница со ознака со име внатре
+ Опремена со 2 странични џебови за 2 шишиња до 500 ml
+ Дизајниран од одржлив PET материјал за рециклирани пластични шишиња
+ Направена од нетоксични материјали
+ Вклучува отстранлив ремен за рамо за носење преку телото
+ Прицврстени ленти за рамо за носење како ранец
+ Погодена за деца на возраст од 18+ месеци
+ Димензии: Д22 x Ш13 x В28cm

2,700 ден

Опис

Упатство за одржување:

Направенa од одржлива PET пластика користејќи рециклирани пластични шишиња.

Надворешноста исчистете ја со мека крпа или машинско перење со нежен циклус и оставете да се исуши на воздух преку ноќ.

Не е погодна за сушење во машина, белење, пеглање или хемиско чистење