Citron Tritan кутија за оброк – Вселенски брод

Citron Tritan кутијата е cовршена за оброци во движење на училиште, работа, игра или патување. Изработенa е од висококвалитетни, нетоксични материјали. Дизајнирана со четири прегради во бенто стил, направена со Тритан, материјал кој не се крши и овозможува да се употребува долго време. Бенто-кутијата за оброк ви овозможува да ја одделите храната на 4 различни делови, вклучувајќи и тркалезен.

Kaрактеристики:

+ Ja чува храна во 4 посебни прегради, во стил на кутија за оброк
+ Ја одржува храната сува и чиста со затворач што не протекува
+ Направена без токсични материјали (BPA, фталат и без олово)
+ Лесно се отвора дури и со мали раце
+ Погоден за деца на возраст од 18+ месеци
+ Обложено со отстранлив силикон за лесно перење
+ Капацитет до 700 мл храна, а сепак е лесен
+ Димензии: 16,5 x 21 x 5 cm

2,390 ден

Опис

Упатство за одржување:

  • Рачно миење со топла вода и сапунска вода по отстранувањето на силиконската заштита
  • Дозволете да се суши преку ноќ.
  • Не е погоден за во машина за миење садови
  • Не е безбедно да се стави во замрзнувач
  • Не може да се користи во микробранова