Lässig Чаша Sippy Cup од колекцијата Little Forest – Зајак

Чашата од колекцијата LÄSSIG Little Forest постигнува врвни оценки за функционалност, убав дизајн и одржлив материјал. Без БПА, може да се користи во микробранова и да се пере во машина за садови.

550 ден

Категории ,

Опис

Колекцијата Little Forest за деца од LÄSSIG вклучува чаша со дизајн на слатки шумски животни.

Благодарение на практичниот капак со клун за пиење, децата лесно ќе научат да пијат. Двете рачки од страните овозможуваат да ја држат чашата цврсто, а облогата која е поставена против лизгање на долната страна од чашата овозможува подобра поставеност на масата.

Чашата не само што е лесна, туку не содржи BPA. Може да се измие во машина за садови  и да се користи во микробранова. Таа е направена од мешавина од полипропилен и целулоза затоа е поодржлива и заштедува ресурси во своето производство отколку конвенционалниот полипропилен.