Baobaby меки детски чевли, Pirouette pink

Преслатки топлинки со розева машничка за вашите најмали девојчиња! Супер удобни детски чевли идеални за лазење, први чекори и деца до 3 години. Исклучително меките и флексибилни чевли на Baobaby го поддржуваат природниот развој на стапалата. Тие обезбедуваат слобода на движење, со нив детето може слободно да ползи, стои и да ги прави првите чекори. Со носење на чевлите Baobaby, вашето дете развива подобро чувство за рамнотежа и ги зајакнува мускулите на стапалото. Направени се од врвна вистинска кожа безбедна за боси стапала на децата. Baobaby чевлите се дизајнирани и произведени во Хрватска, ЕУ.

За внатрешна или надворешна употреба во суви услови.

-ѓон против лизгање
-лесно се облекуваат
-мека и флексибилна кожа
-погоден материјал за деца склони кон алергии
-без хром
-исклучителна долговечност
-рачна изработка во ЕУ

СОСТАВ:
Ѓон и горен дел: 100% вистинска кожа со IVF сертификат за природна кожа, без хром, зашиени заедно, без лепак.

Големина: 

S (18) за возраст од 6-12 месеци со должина на стапало 10,7-11,6 cm 

M (19/20) за возрат од 9-15 месеци со должина на стапало 11,7-12,6 cm 

L (21/22) за возрат од 12-18 месеци со должина на стапало 12,7-13,6cm  

XL (23) за возрат од 18-24 месеци со должина на стапало 13,7-14,6cm   

2XL (24) за возраст од 24-36 месеци со должина на стапала 14,7-15,6cm

 

2,400 ден

Опис

СОСТАВ:
Ѓон и горен дел: 100% вистинска кожа со IVF сертификат за природна кожа, без хром, зашиени заедно, без лепак.

НЕГА И ОДРЖУВАЊЕ:
Не ги мокрете со вода! Чистете со сува или влажна (добро исцедена) крпа или гумена четка. Избегнувајте долго изложување на сонце и извори на топлина.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Baobaby меки детски чевли, Pirouette pink”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *