Ergobaby Away – Graphite Grey

Компактна носилка за секоја авантура!
За патувања во последен момент, моменти кои траат подолго од планираното или уморни мали нозе – Ergobaby Away е совршена носилка кој лесно се складира и е при рака за секоја авантура!

од 5,4 кг до 15,9 кг
2 позиции за носење – напред кон родителот и на грб
Вклучува качулка за заштита и приватност
Лесно обложени ремени на рамо за удобност
Може да се пере во машина
Опсег на појаси: 52,5 cm – 112 cm
Материјал: 100% полиестер

8,360 ден

Нема на залиха

Опис

Ergobaby Away е лесна и лесно пренослива носилка за бебиња со неколку начини на компактно складирање, што ја прави идеална за речиси секоја спонтана и планирана авантура.

Компактна и удобна

Едноставно чувајте ја носилката Away во мала компактна торба која доаѓа заедно носилката (тежи само околу 609 g)

Лесна пренослива со вградената торбичка со патент која ја држи носилката секогаш при рака.

Безбедна

Рефлектирачките ознаки на предната и задната страна ви обезбедуваат безбедност при прошетки во ноќта.

Положни на носење:

Кога детето е свртено со лицето према родителот : од 5,4 кг нагоре и на грб  од 6 месеци па нагоре.