Ergobaby Omni Dream-Slate Blue

Основни карактеристики:   
  • Од новороденче до 20 kg (од 3,2  до 20 kg) телесна тежина
  • Сите 4 положби на носење: напред на начин на кој детето е со лицето према родителот, напред на начин на кој детето е со лицето према напред, на колк и на грб
  • Лумбална поддршка и рамени ремени кои можат да се прекрстат во X положба за долготрајна удобност при носење
  • Овозможува ергономска “M” положба на нозете на детето, со раширени колена и положба на `рбетот во облик на буквата “С”
  • Прилагодлива потпора за главата и вратот на детето
  • Качулка за приватност и заштита од сонце  (UPF 50+)
  • Вклучена торбичка во боја на носилката
Носилката расте со вашето дете, така што се подесува зависно од големината на вашето дете и положбата на носење. 

12,200 ден

Нема на залиха

Опис

Omni Dream носилката е изработен  од SoftTouch™ памук, која овозможува беспрекорна мекост,исполнетост и цврстина.  

Оваа носилка е признаена како “производ кој е здрав за колкови кај детето” од страна на Меѓународниот Институт за дисплазија на колкови.  Исто така е признаена и како „здрав производ за кичмата на родителите“ од организацијата Healthier Back (AGR)

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Ergobaby Omni Dream-Slate Blue”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *