Ergobaby Embrace Soft Air Mesh Sage

Носилата Embrace Soft Mesh е изработенa од лесна и мека  ткаенина Sofr Air Mesh, а ремените за рамо, потпирачот за глава и внатрешниот панел на носачот се изработени од мрежест  перфориран материјал за дишење, кој овозможува уште поудобно носење без потење.

Мека, нежна и супер удобна носилка за новороденчиња

Основни карактеристики:

  • Нежност и мекост– мека и удобна положба на детето блиску до родителот со ергономска потпора
  • Едноставност – без комплицирано врзување. Embrace има појас околу половината и ремени кои едноставно се подесуваат.
  • Удобност –ергономско и удобно седиште кое се прилагодува како бебето расте.
  • Компактност– кога не се користи, носилката може да се собере и намести во торба
  • Добра потпора– раширените рамени ремени ја држат ткаенината така што овозможуваат држење на вратот на бебето и  негова удобна потпора.

Носилката Ergobaby Embrace може да се користи за деца од 3,2 до 11,3 kg телесна тежина.

Три начини на носење:

*Новороденче (под 58,4 cm)

*Носење напред, со лицето на детето према родителот (над 58,4 cm)

*Носење напред, со лицето на детето кон напред (над 66 cm)

7,490 ден

3 in stock

Already Sold: 1 Available: 3
33

Description

Удобната носилка за новороденчиња Embrace е одговор на Ergobaby по барање на родителите за мека и удобна, а поедноставна опција за носење на новороденче од марама.

Носилата Embrace Soft Mesh е изработенa од лесна и мека  ткаенина Sofr Air Mesh, а ремените за рамо, потпирачот за глава и внатрешниот панел на носачот се изработени од мрежест  перфориран материјал за дишење, кој овозможува уште поудобно носење без потење.

Вкрстените ленти за рамо обезбедуваат правилна насочена поддршка за бебето и леснотија на носење за родителите.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ergobaby Embrace Soft Air Mesh Sage”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Vendor Information

  • Vendor: oxymammy
  • No ratings found yet!