Lässig мал ранец од колекцијата About Friends Г-дин Дабар

Малиот ранец за деца со капацитет од 3,5 литри е најмал во lÄSSIG опсегот и е погоден за деца на возраст од 2 и повеќе години. Веселиот животински дизајн со практични елементи го прави незаменлив додаток за било која детска активност.

1,390 ден

Категорија

Опис

Непобедливиот тим About Friends станува се поголем: со мали ранци од колекцијата “About Friends”, вашето малечко сега може да има прекрасен придружник кој треба да го однесе во градинка или во своите дневни активности . Неодоливите животни ќе ги придружуваат малите во нивните авантури и експедиции.Среќата на децата нема крај.

Покрај дизајнот, се посветува внимание и на практичноста: овие мали раници нудат ременчиња со прилагодлива висина со ремен на градите, голем главен оддел со држач за шише и имиња за да се избегне конфузија во градинка. Водоотпорниот надворешен материјал гарантира дека нивните омилени работи остануваат суви дури и за време на дожд.

Најмалиот детски ранец од lÄSSIG опсегот има капацитет од 3,5 литри и е совршен додаток за деца од 2-годишна возраст.

Дали знаете?
Преку колекцијата About Friends, LÄSSIG го поддржува switch детскиот проект на Kulturbrücke Hamburg e.V. Проектот е посветен на промовирањето на меѓукултурната размена и комуникација помеѓу семејствата од различно потекло со цел да се поттикне толеранцијата и почитувањето на културните разлики. За пријателство!

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Lässig мал ранец од колекцијата About Friends Г-дин Дабар”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *