Lässig мал ранец од колекцијата About Friends – Г-дин Ракун

Малиот ранец за деца со капацитет од 3,5 литри е најмал во lÄSSIG опсегот и е погоден за деца на возраст од 2 и повеќе години. Веселиот животински дизајн со практични елементи го прави незаменлив додаток за било која детска активност.

1,390 ден

Нема на залиха

Категорија

Опис

Непобедливиот тим About Friends станува се поголем: со мали ранци од колекцијата “About Friends”, вашето малечко сега може да има прекрасен придружник кој треба да го однесе во градинка или во своите дневни активности . Неодоливите животни ќе ги придружуваат малите во нивните авантури и експедиции.Среќата на децата нема крај.

Покрај дизајнот, се посветува внимание и на практичноста: овие мали раници нудат ременчиња со прилагодлива висина со ремен на градите, голем главен оддел со држач за шише и имиња за да се избегне конфузија во градинка. Водоотпорниот надворешен материјал гарантира дека нивните омилени работи остануваат суви дури и за време на дожд.

Најмалиот детски ранец од lÄSSIG опсегот има капацитет од 3,5 литри и е совршен додаток за деца од 2-годишна возраст.

Дали знаете?
Преку колекцијата About Friends, LÄSSIG го поддржува switch детскиот проект на Kulturbrücke Hamburg e.V. Проектот е посветен на промовирањето на меѓукултурната размена и комуникација помеѓу семејствата од различно потекло со цел да се поттикне толеранцијата и почитувањето на културните разлики. За пријателство!

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Lässig мал ранец од колекцијата About Friends – Г-дин Ракун”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *