Сет прибор за јадење од колекцијата ‘Little Mаteys‘

Lassig сет приборот за јадења од колекцијата Little Mateys постигнува врвни оценки за функционалност, убав дизајн и одржливи материјали. Детскиот сет за јадења не содржи BPA, лесен за држување може да се користи во микробранова и да се измие во машина за садови.

1,360 ден

Опис

LÄSSIG Little Маteys приборот за јадења ги охрабрува децата да ги откријат животните од фармата, дури и за време на нивниот оброк! Функционалните детали и атрактивните отпечатоци му помагаат на вашето дете да ја совлада уметноста на самостојното хранење.

Сетот за јадење вклучува плитка чинија, длабока чинија, чашка и лажица. Облогата на прстенот на долната страна на приборот обезбедува подобра поставеност на масата со цел да не дојде до лесно лизгање на истата.

Детскиот сет за јадења не само што е лесен, туку не содржи BPA. Може да се измие во машина за садови  и да се користи во микробрановата. Тој е направен од мешавина од полипропилен и целулоза затоа е поодржлив и заштедува ресурси во своето производство отколку конвенционалниот полипропилен.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Сет прибор за јадење од колекцијата ‘Little Mаteys‘”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *