Ergobaby Embrace Soft Knit-Navy

Мека, нежна и супер удобна носилка за новороденчиња

Основни карактеристики:

  • Нежност и мекост– мека и удобна положба на детето блиску до родителот со ергономска потпора
  • Едноставност – без комплицирано врзување. Embrace има појас околу половината и ремени кои едноставно се подесуваат.
  • Удобност –ергономско и удобно седиште кое се прилагодува како бебето расте.
  • Компактност– кога не се користи, носилката може да се собере и намести во торба
  • Добра потпора– раширените рамени ремени ја држат ткаенината така што овозможуваат држење на вратот на бебето и  негова удобна потпора.

Носилката Ergobaby Embrace може да се користи за деца од 3,2 до 11,3 kg телесна тежина.

Три начини на носење:

*Новороденче (под 58,4 cm)

*Носење напред, со лицето на детето према родителот (над 58,4 cm)

*Носење напред, со лицето на детето кон напред (над 66 cm)

7,490 ден

4 на залиха

Already Sold: 4 Available: 4
100

Опис

Удобната носилка за новороденчиња Embrace е одговор на Ergobaby по барање на родителите за мека и удобна, а поедноставна опција за носење на новороденче од марама.

Ткаенината на носилката Embrace има сертификат  Oeko-Tex Standard 100.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Ergobaby Embrace Soft Knit-Navy”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *