Ergobaby Omni 360 Cool Air Mesh-Oxford blue

Најкористена Ergobaby носилка со практичен и удобен дизајн

Основни карактеристики:

  • Од новороденче до 20 kg (од 3,2  до 20 kg) телесна тежина
  • Сите 4 положби на носење: напред на начин на кој детето е со лицето према родителот, напред на начин на кој детето е со лицето према напред, на колк и на грб
  • Лумбална поддршка и рамени ремени кои можат да се прекрстат во X положба за долготрајна удобност при носење
  • Овозможува ергономска “M” положба на нозете на детето, со раширени колена и положба на `рбетот во облик на буквата “С”
  • Mрежест материјал кој овозможува струење на воздух, што ја прави идеална носилка за активен стил на живот и носење во топли денови
  • Прилагодлива потпора за главата и вратот на детето
  • Качулка за приватност и заштита од сонце  (UPF 50+)
  • Вклучена торбичка во боја на носилката
  • 100% полиестер

Носилката расте со вашето дете, така што се подесува зависно од големината на вашето дете и положбата на носење.

12,900 ден 10,320 ден

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Ergobaby Omni 360 Cool Air Mesh-Oxford blue”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *