Ergobaby Original-Starry Sky

Удобна, функционална и ергономска носилка

Основни карактеристики

 • Се користи за деца од 5,5 до 18 kg телесна тежина
 • 3 удобни и ергономски положби на носење: напред на начин на кој детето со лицето е свртено према родителот, на грб и на колк
 • Ергономски дизајн кој овозможува природна положба на носење за развој на колковите, карлицата и `рбетот на детето
 • Намалува физичкиот напор при носење затоа што со оваа носилка правилно се распределува тежината на детето помеѓу вратот и рамењата на родителите што помага во спречување на притисок врз `рбетот.

7,400 ден

1 in stock

Already Sold: 1 Available: 1
100

Description

Останати карактеристики:

 • Признаена е како “производ кој е здрав за колкови” од страна на Меѓународниот Институт за дисплазија на колкови
 • Дополнителна качулка која овозможува приватност, штити од сонце, ветер и дожд. Качулката, кога не ја употребувате може да ја наместите во предниот џеб од носилката
 • Дополнителен џеб со патент за помали работи
 • Тестирана издржливост до 40 kg на критичните споеви
 • Соодветна за перење во машина за перење на алишта (на кратка програма до 30°C)
 • 100% памучна носилка

Величина

 • Должина на рамените ремени:60 до 114 cm
 • Опсег на појасот за половина: 60 до 124 cm
   

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ergobaby Original-Starry Sky”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Vendor Information

 • Vendor: oxymammy
 • No ratings found yet!